KONST / Litografier / Färglitografi 14193293
nr 1419 3293
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Signerad, numrerad 326/360. Färglitografi, bildmått: 41x51cm, yttermått inklusive ram: 53x63cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:27:39
2.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
6
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
7
3.600 kr
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson